O firmie

Kupuj solarne latarnie LED od sprawdzonego dostawcy

Calidus to wiodący w Polsce oraz renomowany sklep internetowy w branży Oświetlenie Solarne LED. Skupiamy się na dostarczaniu klientom sprawdzonych i niezawodnych rozwiązań. Produkty które znajdziesz w naszym sklepie posiadają certyfikaty CE, RoHS, FCC, GS, EEC i są dopuszczone na wiodące światowe rynki. Współpracujemy z klientem każdego typu i wśród naszych odbiorców znajdują się klienci indywidualni, firmy małe i duże oraz wiele samorządów terytorialnych ze wszystkich regionów Polski.

Zakres działalności Calidus obejmuje:

Latarnie solarne LED. Jesteśmy sprawdzonym producentem oraz dystrybutorem rozwiązań służących doświetleniu ulic i pozostałych miejsc publicznych. Nasze latarnie solarne oświetlają już wiele newralgicznych miejsc w całym kraju. Latarnie solarne marki Calidus to niezawodność i pewność działania przez wiele lat. Latarnie uliczne marki Calidus charakteryzuje autonomia działania i zupełny brak opłat za energię elektryczną. Dzięki zastosowaniu najlepszych komponentów, pochodzących tylko i wyłącznie od sprawdzonych producentów (min. BridgeLux, Mean Well oraz CREE) latarnie solarne marki Calidus charakteryzuje wysoka estetyka oraz innowacyjne podejście. Wiele z naszych produktów posiada wszystkie istotne elementy, takie jak panel solarny i bateria,  umiejscowione w głowicy latarni.


Solarne latarnie hybrydowe LED . To rozwiązanie po które coraz częściej sięgają samorządy. Latarnie hybrydowe są technologicznym rozwinięciem latarni solarnych LED. Wyróżnia je dodatkowe źródło zasilania, którym może być turbina wiatrowa lub podłączenie do sieci energetycznej.


Latarnie LED. Projektujemy oraz zajmujemy się modernizacją oświetlenia ulicznego na nowoczesne latarnie LED. Projekty wykonujemy od podstaw i wg wymagań zleceniodawcy. Modernizacja oświetlenia ulicznego może przebiegać różnorako. Z przyjemnością zmodernizujemy oświetlenie uliczne we wskazanej miejscowości, od podstaw, wymieniając całe latarnie (słupy i głowice świetlne LED) lub modernizując tylko elementy świecące, czyli stare głowice latarni na nowoczesne energooszczędne głowice LED.


Oświetlenie LED. W asortymencie posiadamy wiele produktów służących doświetleniu biur, magazynów czy powierzchni komercyjnych. Oświetlenie LED marki Calidus to sprawdzone i z najwyższej półki rozwiąznia. W asortymencie min:

 • Lampy typu High Bay
 • Lampy liniowe
 • Lampy TriProof
 • Lampy panelowe LED
 • Świetlówki LED
 • Żarówki przemysłowe LED

Urządzenia na komary. Tak, posiadamy patent na komary. Jesteśmy autoryzowanym i jedynym przedstawicielem marki ThermaCell w Polsce. ThermaCell to sposób na komary stworzony na potrzeby armii amerykańskiej, a wiadomo, że tam jeńców nie biorą. W asortymencie Calidus znajdą Państwo również urządzenia marki Mosquito Magnet, które służą masowej eksterminacji komarów. ThermaCell  stworzony został z nastawieniem na odbiorcę indywidualnego. Znajduje idealne zastosowanie jako osobisty ochroniarz wędkarza, rodziny na kempingu czy w przydomowym ogródku. Mosquito Magnet to wyrafinowana maszyna, która potrafi chronić duże obszary. Nadaje się na duże przyjęcia plenerowe, jako sposób na komary w ośrodkach wypoczynkowych czy urządzenie komarobójcze, które chroni gości restauracji.


Oświetlenie solarne LED do ogrodu. Nasze produkty to najwyższa jakość i żywotność. Oświetlenie ogrodowe marki Calidus, testowane jest w najtrudniejszych warunkach. Wszystkie nasze produkty posiadają czujniki zmierzch a wybrane modele wyposażone są w czujniki ruchu. Ogniwa solarne oraz wydajne akumulatory zapewniają dopływ energii, więc instalacja nie wymaga podpięcia do sieci energetycznej. W ofercie posiadamy:

 • Lampy solarne stojące
 • Solarne lampy najazdowe – pięknie oświetlają alejki ogrodowe i podjazdy
 • Solarne lampy naścienne i schodowe
 • Lampy ścienne z czujnikiem i zmierzchu ruchu oraz alarmem
 • Solarne latarnie ogrodowe