Realizacja dla Gminy Gąsawa

Realizacja dla: Gmina Gąsawa

Termin: lato 2017

Typ oświetlenia: Latarnie Solarne LED SLC-815

Czas realizacji: 1 dzień

Cele inwestycji: Oświetlenie drogi wiejskiej oraz oświetlenie placu w Gminie Gąsawa

 

 

 

 

 

 

Realizacja dla: Gmina Gąsawa

Termin: lato 2016

Typ oświetlenia: Latarnie Solarne LED

Czas realizacji: 2 dni

Cele inwestycji: Oświetlenie drogi wiejskiej

 

 

 

Referencje

 

zamawiający

..latarnie solarne LED to kapitalne rozwiązanie, które polecam każdemu samorządowi. Szybka realizacja i brak kosztów eksploatacji to tylko niektóre zalety… Współpraca z Calidus od samego początku układała się znakomicie…

Latarnie solarne LED dla Gminy Gąsawa

Dla Gminy Gąsawa zrealizowaliśmy 2 realizacje (w roku 2016 i 2017) oświetlenie ulicy latarniami solarnymi SLC-2000. Władze gminy zdecydowały się na ten typ oświetlenia z powodu braku odpowiedniej infrastruktury energetycznej w pasie drogowym. Aby oświetlić drogę latarniami czerpiącymi energię z sieci energetycznej niezbędne by było dociągnięcie infrastruktury do wskazanych punktów. To rozwiązanie generowałoby ogromne koszty. Po pierwsze wymagane by były roboty gruntowe oraz pociągnięcie kilkaset metrów kabla zasilającego. Wyzwaniem logistycznym i czasochłonnym byłoby również uzyskanie stosownych pozwoleń z zakładu energetycznego na przyłącza do sieci.

Dlatego też, władze gminy zdecydowały się na nowoczesne latarnie solarne LED, które nie dość, że nie wymagają podłączenia do sieci to jeszcze nie generują kosztów w postaci rachunków za energie elektryczną. Latarnie solarne, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są energia słoneczną, która generowana jest za pomocą paneli solarnych umieszczonych na latarni.