Realizacja dla Gminy Świecie

Realizacja dla: Gmina Świecie

Termin: jesień 2016

Typ oświetlenia: Latarnie Solarne LED

Czas realizacji: 1 dzień

Cele inwestycji: Oświetlenie dróg gminnych

Referencje


zamawiający

..latarnie solarne LED to kapitalne rozwiązanie, które polecam każdemu samorządowi. Szybka realizacja i brak kosztów eksploatacji to tylko niektóre zalety… Współpraca z Calidus od samego początku układała się znakomicie…

Latarnie solarne LED dla Gminy Świecie

Jesienią 2016 roku zrealizowaliśmy zlecenie na latarnie solarne LED dla Gminy Świecie. Realizacja polegała na instalacji oświetlenia ulicznego w czterech newralgicznych punktach na drogach gminnych.

Gmina Świcie zdecydowała się na model Calidus SLC-2000. Ten typ latarni to innowacyjna latarnia solarna wyróżniająca się nowatorskim projektem, polegającym na umieszczeniu wszystkich ważnych komponentów, tj. baterii oraz panelu słonecznego, w głowicy latarni.

Celem gminy było oświetlenie ważnych komunikacyjnie miejsc a problemem, który się ujawnił w trakcie realizacji przedsięwzięcia był brak dostępu do sieci energetycznej w miejscach, gdzie latarnie miały być umiejscowione. Latarnie solarne, z racji, że zasilane są energia słoneczną, nie potrzebują być podpinane do infrastruktury energetycznej.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jakimi są latarnie solarne LED, gmina ekspresowo zrealizowała projekt. Instalacja latarni trwała jeden dzień a proces ich aktywacji nie pociągnął za sobą dodatkowych kosztów, takich jak dociąganie sieci energetycznej do punktów instalacji latarni oraz kosztów związanych z przyłączami i pozwoleniami na nie.

Wymierną korzyścią dla gminy jest i będzie brak rachunków za energię elektryczną wykorzystywaną przez zainstalowane latarnie solarne.