Realizacja: latarnie solarne LED dla Gminy Więcbork

Realizacja dla: Gmina Więcbork

Termin: wiosna 2016 oraz jesień 2016

Typ oświetlenia: Latarnie Solarne LED

Czas realizacji: 1 + 1 dzień

Cele inwestycji: Oświetlenie dróg gminnych oraz przystanków autobusowych

Referencje


zamawiający

..latarnie solarne LED to kapitalne rozwiązanie, które polecam każdemu samorządowi. Szybka realizacja i brak kosztów eksploatacji to tylko niektóre zalety… Współpraca z Calidus od samego początku układała się znakomicie…

Latarnie solarne LED dla Gminy Więcbork

Gmina Więcbork to dynamiczna i sprawnie zarządzana jednostka samorządowa i jak na regionalnego lidera przystało, władze gminy stawiają na nowoczesne i nowatorskie rozwiązania. A takimi z pewnością są latarnie solarne LED i generalnie, nowoczesne oświetlenie uliczne.

Nasza współpraca z Gminą Więcbork rozpoczęła się wiosną 2016 roku od oświetlenia przystanków autobusowych na drogach gminnych. Władze gminy postanowiły podnieść bezpieczeństwo mieszkańców przez oświetlenie newralgicznych punktów. Nie było możliwości zastosowania konwencjonalnych rozwiązań, więc uwagę włodarzy przykuły nowoczesne latarnie solarne marki Calidus. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Od podjęcia decyzji do realizacji upłynęło zaledwie kilka dni. Do oświetlenia punktów zastosowaliśmy nowatorski model SLC-2000 o mocy 20W.

Latarnie solarne LED nie wymagają podłączenia do sieci energetycznej, więc zbędne były roboty gruntowe, polegające na podciągnięciu sieci a tym bardziej wszystkie wymogi formalne.

Po kilku miesiącach od realizacji pierwszego zlecenia dla gminy, władze przekonane o jakości i niezawodności naszych rozwiązań, ponownie skorzystały z naszych usług. Tym razem przedmiotem realizacji było oświetlenie skrzyżowań i ulic w miejscowościach gminnych. Do realizacji tego zlecenia wybraliśmy model CSL-815 o mocy 15W.

Korzyści dla gminy:

  • brak rachunków za energię wykorzystaną przez latarnie solarne LED
  • brak kosztów związanych z przyłączami do sieci oraz z robotami gruntowymi

Dziękujemy władzom Gminy Więcbork za zaufanie i skorzystanie z naszych usług.